Projelerimiz hakkında bilgi almak ve bizimle iletişme geçmek için aşağıdaki formu dolduranız yeterli. Ekip arkadaşlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir

Bloglar

Dubleks Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Dubleks ev dekorasyonu, evin büyük yapısı nedeniyle her ne kadar zor görünse de doğru noktalar ele alındığında en doğru dekorasyon kolaylıkla yakalanabilir. Normal dairelere göre çok farklı bir yerleşim düzeni olan dubleks evlerde aslında bir nevi hayal gücü testi söz konusu olur. Peki, dubleks ev dekorasyonu nasıl yapılır? Hayal gücü ile dubleks ev dekorasyonumuzu birleştirmek istediğimizde hangi noktalara odaklanmamız gerekir?

Dubleks Ev için Renk Şeması

Dubleks evlerde seçilen doğru bir renk, evin diğer dekor unsurlarıyla birlikte etkileyici bir havaya sahip olmasına yol açacaktır. Mavi, beyaz, pembe ve kırmızı gibi renkler dubleks ev dekorasyonlarında büyük önem taşırken, modern dubleks ev tasarımları konusunda pastel renkler vazgeçilmez detaylardır. Mobilyalar, aksesuarlar ve diğer eşyalarla birlikte bir ahenk oluşturarak, doğru renk ve renk tonu seçimi ile dubleks ev dekorasyonu konusunda ilk adımı atabilirsiniz. 

Dubleks Ev İçi Dekorasyon Fikirleri

Dubleks evlerin iç kısımlarında; yemek odası, oturma odası, aydınlatma, ayna ve çeşitli bölmeler olmazsa olmaz eşyalar veya dekor unsurları olarak tanımlanabilir. Tüm bu dekor unsurlarının ise modern hatlara sahip, mümkünse ahşaptan üretilmiş ürünlerle tercihi önemlidir. Zarif ve şık tasarımlı eşyalar ile dubleks evinizin içi sade ancak şık bir havaya kolaylıkla bürünebilir. 

Dubleks Ev Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Dubleks ev dekorasyonuna başlarken, nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız veya hangi noktalara önem vermeniz gerektiğini bilmiyorsanız, hemen aşağıdaki noktalara göz atabilirsiniz:

  • Dubleks ev tasarımları konusunda birden fazla opsiyonu değerlendirmelisiniz.
  • Oturma odası ile yemek odasını, mutfak ile oturma odasını birleştirebilir vb. kombinasyonları deneyebilirsiniz.
  • Evin yüksek duvarlı bölümlerinde, boyut olarak uyumlu poster veya tablolardan yararlanabilirsiniz.
  • Merdiven dekorasyonunu es geçmemelisiniz.
  • Oturma odasında genel tasarımla uyumlu bitkiler tercih edebilirsiniz.
  • Eşyaların konumlandırmasını yaparken, ışığın özellikle en sık kullanılan yaşam alanına yayılmasına izin vermelisiniz. 

Dubleks Evlerde Merdiven Dekorasyonu

Dubleks evde merdiven dekorasyonuna, eğer merdiveni değiştirme imkanınız varsa birçok merdiven türü arsından seçim yaparak başlayabilirsiniz. Döner, düz, tahta, metal ve daha birçok merdiven seçeneğini tercih edebilirsiniz. Merdivenlere evin genel yapısıyla uyumlu ufak halılar yerleştirebilirsiniz. Öte yandan merdiven korkulukları konusunda yine evin havası ile uyumlu seçeneklerden yararlanabilirsiniz. Merdiven boşluğundan duvarları tablolarla güçlendirebilir ve merdiven altındaki boş alanları da spor aletleri, müzik aletleri, masalar ve daha birçok dekor unsuru ile güçlendirebilirsiniz.